Як самому зробити покрівлю з металочерепиці
Металочерепиця, як покрівельне покриття, вважається оптимальним варіантом у розрізі співвідношення ціни та якості, також вона довго перебуває в експлуатації без необхідності проведення ремонтів. Естетика хвилястої геометрії разом із міцною сталевою основою створюють ефективний захист покрівлі від усіх зовнішніх факторів.
Коли з вибором покриття для даху домовласник визначився, настає черга питання, ким же виконуватиметься монтаж. Рішення самому створити покрівлю з металочерепиці деякі домовласники приймають з метою:
- заощадити на роботі покрівельників,
- застосувати власні навички у зведенні міцного даху для дому.
Будстрой пропонує не лише якісні покрівельні матеріали, а й виконує всі види покрівельних робіт. Але якщо наші клієнти вирішили самостійно зайнятися укладанням металевої черепиці, ми готові надати слушні поради, які допоможуть у створенні довговічної покрівельної конструкції.
- Від чого залежить правильний вибір матеріалу
- Що являє собою підготовка до укладання металочерепиці
- Роль обрешітки
- Послідовність монтажних дій
Від чого залежить правильний вибір матеріалу
Металочерепиця – покриття, представлене на ринку достатком варіантів. Тому завдання для кожного покупця – правильно вибрати продукцію, яка стане надійним захистом для даху. Вибираючи металочерепицю, необхідно:
- Уточнити, з якої сталі вона зроблена. Вкрай важливо, щоб сталь була нормальної товщини, з гарним складом та надійно захищена цинковим шаром. Ідеально, якщо товщина металу становитиме 0,45 мм, та її походження буде з країн, т.к. китайська сировина славиться своєю не найвищою якістю.
- Вибрати хороший антикорозійний захист, який захистить дах від появи іржі та корозії, тим самим суттєво продовживши термін служби всієї конструкції. Купуйте продукцію, яка має шар захисту із вмістом цинку не менше ніж 200 г/м.кв.
Вирішити, в якому типі текстури покрівля виглядатиме гармонійніше з тим дизайном будинку, який вибрав домовласник. - Глянцева або матова металочерепиця відрізнятиметься не лише зовні, а й терміном служби та вартістю. Враховуйте і цейфактор, адже вибір не повинен ґрунтуватися лише на естетичних уподобаннях покупця.
Що являє собою підготовка до укладання металочерепиці
Металочерепиця монтується за допомогою решетування, для якого необхідні дерев’яні дошки. Вимоги до матеріалу для решетування зводяться до того, що він повинен бути однакового розміру, а також потрібно уникати дощок з тріщинами та високою вологістю.
Перед безпосереднім монтажем дощок вони проходять обробку просоченням, щоб у майбутньому вироби не зазнавали гниття. Головні етапи підготовки можна окреслити так:
- Проведення розрахунків для подальшої закупівлі будматеріалів.
- Монтаж решетування з необхідними для металочерепиці параметрами, зокрема кроком.
- Закупівля всіх матеріалів, у тому числі покрівельного покриття, теплоізоляції, гідроізоляції, кріплень та аксесуарів.
Якщо ваше рішення самостійного монтажу вже прийнято, перевірте, чи є у вас всі необхідні для цього інструменти. Ви точно не обійдетесь без драбини, інструменту для порізки, лінійки, пристроїв для підняття листів на дах. Також подбайте про спеціальний розчин, яким потрібно буде обробити місця різання листів металочерепиці, щоб уникнути подальшого руйнівного процесу в цьому місці.
Складові покрівельного пирога
Покрівля з металочерепиці передбачає наявність у її складі шаруватої структури, яка забезпечує функціональність покрівлі та її тривале використання. До складу покрівельного пирога входять:
- металочерепиця,
- обрешітка,
- контробрешітка,
- гідроізоляція,
- утеплювач,
- пароізоляція,
- підшивка.
Роль обрешітки
Виходячи з розмірів обраної металочерепиці розраховується крок обрешітки. Облаштування кроквяної системи, обрешітки та контробрешітки – це один із початкових етапів укладання покрівельного покриття. Спорудження кроквяної системи також має низку правил, які потрібно буде дотримуватися. Це і мінімальна відстань між кроквами, і розмір дощок для крокв. Обрешітка необхідна для:
- кріплення листів,
- формування вентиляційних каналів
Тобто це обов’язкова основа покрівельного пирога, від якості будівництва якої залежатиме:
- подальша служба покрівельного покриття,
- термін експлуатації даху,
- виконання функцій кожного із шарів у структурі покрівельної конструкції.
Вона посилює дах, створює необхідний каркас, який витримуватиме всі навантаження та впливи зовнішнього середовища.
Послідовність монтажних дій
Коли готовий кроквяний каркас і облаштовано решетування, далі слідує процес по укладання всіх шарів покрівельного пирога в такій послідовності:
Теплоізоляція необхідна для збереження тепла всередині будівлі. Також вона виконує звукоізоляційні функції. Першим укладається шар пароізоляції, після нього йде шар утеплювача товщиною не менше 250 мм і далі йде гідроізоляція. Гідроізоляційний матеріал монтується поверх крокв і робить