Блок-хаус. Облицювання будівлі.
Досить часто, після завершення всіх основних робіт з будівництва того чи іншого приміщення, виникає потреба у наданні привабливості та деякої індивідуальності його зовнішньому вигляду. Досягти цієї мети можна за допомогою якісного оформлення фасаду. Сьогодні будівельний ринок насичений різноманітними матеріалами, призначеними для обробки стін будівель. Поряд із вже звичними сайдингом або, наприклад, фасадними панелями, досить добре зарекомендував себе облицювальний матеріал під назвою блок-хаус.
Він є панелями, виконаними з деревини, пластику або металу, що нагадують за способом кріплення вагонку. Оскільки окремі елементи скріплюються між собою замком на кшталт «шип-паз». Напівкругла зовнішня сторона блок-хауса має форму колоди з постійним діаметром по всій довжині. На вигляд панелі блок-хауса можуть бути спареними або одинарними. Обліцювальний матеріал, що розглядається, можна розділити на кілька видів, залежно від основи, з якої він виготовлений.
Дерев’яний блок-хаус – це продукт, виконаний із хвойних та листяних порід деревини, орієнтований на відповідність екологічним вимогам. Побудувати повністю дерев’яний будинок зможе не кожен, оскільки цей захід вимагає великих фінансових вкладень, але шляхом облицювання фасаду дерев’яним блок-хаусом можна певною мірою реалізувати бажане..
Оздоблення споруди даним матеріалом не потребує великих зусиль та навичок. Головне – не забути обробити поверхню готового покриття спеціальним складом для збільшення міцності матеріалу та терміну його експлуатації, а також для захисту від небажаного впливу зовнішнього середовища. Як кріпильні пристрої допускається використання цвяхів або саморізів. До переваг блок-хауса з деревини можна віднести простоту монтажу, малу вагу матеріалу, його екологічну чистоту, хорошу теплоізоляцію, відмінний зовнішній вигляд будівлі після оздоблення. Його недоліками є: горючість, необхідність постійного догляду, вартість.
Металевий блок-хаус є панелі зі сталі, оброблені всередині фарбувальним складом, з товщиною від 0,5 міліметра. Зовні виріб має поверхню з малюнком, що імітує структуру деревини, покриту спеціальним захисним складом. До металевих панелей додається комплект «доборів», що включає стикову планку, зовнішній і внутрішній кути. Це елементи, за допомогою яких фанерована поверхня становить, згодом, єдине ціле.
Перевагами металевого блок-хауса є: довговічність, міцність, практичність, морозостійкість. Як можливий недолік даного матеріалу, можна позначити його швидке нагрівання за високої температури повітря.
Крім різновидів облицювального матеріалу, описаних вище, також існує вініловий блок-хаус. Як і металевий, він простий у укладанні, має невисоку вартість, не потребує особливого догляду. Матеріал пофарбований та відрізняється різноманітністю колірної гами.Завдяки особливостям кріплень, можливе встановлення на обрешітку декількох варіантів покриття. Вініловий блок-хаус найкраще не використовувати для обробки будівлі зовні. Оскільки він не надто добре протистоїть механічному впливу, а також швидко втрачає естетичну привабливість.
Технологічний процес облицювання фасаду за допомогою блок-хаусу не є надто важким, його цілком можна виконати самостійно. Але, безумовно, потрібно мати хоча б невеликий досвід роботи з подібними матеріалами та відповідними інструментами. Єдине, що необхідно дотримуватись – це послідовність операцій обробки, а також дотримуватися вибраних параметрів конструкції, не допускати перекосів.
Безпосередньо перед процедурою обробки зовнішньої частини будівлі, потрібно зробити деякі підготовчі роботи. Наприклад, дерев’яний блок-хаус, як описано раніше, потрібно покрити спеціальним складом, а також видалити можливі нерівності з поверхні матеріалу. Далі слід подбати про пароізоляцію стін. Після цього відбувається установка решетування та укладання утеплювача, який, в подальшому, необхідно укрити плівкою для захисту від вітру та вологи.Наступний етап – монтаж контробрешітки. Робиться вона для забезпечення стабільної вентиляції фасаду будівлі. Кріпити її потрібно прямо на решетування, поверх вологозахисної плівки. Тільки після всіх поданих дій можна переходити до встановлення самого блок-хаусу. Слід пам’ятати, що процес облицювання проводиться лише за нормальних погодних умов.