м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Як виготовляється металочерепиця
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Як виготовляється металочерепиця

Опубліковано: 01.07.2023
Як виготовляється металочерепиця

Металочерепиця набула особливої популярності в покрівельному будівництві через свої чудові експлуатаційні властивості. Виготовляється матеріал на підставі технологічного ланцюжка, який включає ряд етапів і передбачає застосування високотехнологічного обладнання. Якість кінцевого виробу залежить в основному від:

Сировинна база. Особливу роль відіграють параметри металу – холоднокатана листова сталь повинна відповідати певним вимогам, щоб майбутня металочерепиця набула необхідної жорсткості та витривалості.

Устаткування. Якщо воно старе або потребує ремонту, це може позначитися на геометрії листів та подальшому процесі використання покрівельного матеріалу.

Про особливості сировини

  • Сталь. Метал повинен бути товщиною не менше 0,45 мм, щоб листи не зазнавали деформації при найменшому фізичному впливі.
  • Цинк. Оцинкування як головний елемент захисту металевого виробу від вологи має забезпечити заявлений термін служби для конкретного зразка покриття. Діапазон можливого вмісту цинку великий – від 100 до 275 г/м.кв, відповідно і рівень антикорозійного захисту теж змінюватиметься залежно від цього показника.
  • Полімер. Вибір металочерепиці завжди пов’язаний із зовнішніми характеристиками покрівельного матеріалу, і саме полімерний шар є основним у цьому питанні. Полімер забезпечує: конкретний відтінок, особливу текстуру, рівень ультрафіолетового захисту. Вибір полімеру не обмежується класичним поліестером, але саме він є найбільш популярним серед домовласників.

Спеціальне виробниче обладнання

Виробничий процес вимагає дотримання технології, а послідовність етапів виглядає так:

  • Виконується прокат сталевої основи з нанесеною оцинковкою.
  • Наноситься первинний захист, яким виступає пасировка і ґрунтовка.
  • Листи профільуються і набувають певної форми хвилі.
  • Листи нарізуються та упаковуються.

Гнучка та штампування – процеси, які потребують точного дотримання геометрії профілю. Адже від якості геометрії листів залежатиме легкість монтажу та кінцевий вид покрівлі. Сам процес починається з установки рулону сталі на лінію розмотування. Після цього стрічка подається в прокатний верстат і на невеликій швидкості рухається у бік верстата порізки. Розміри листів металочерепиці задаються оператором на пульті лінії, після чого вона може працювати в автоматичному режимі. Процес штампування складається з двох етапів, на першому з яких лист набуває хвилястість за допомогою спеціальних роликів, а на другому етапі слід вигинання поперечної хвилі.

Після пакування металочерепиця готується до відправки кінцевому споживачеві або на склади для продажу будівельними компаніями.

Як підтверджується якість металочерепиці?

Компанія Будстрой на своєму досвіді багаторічних продажів металочерепиці знає, що головне питання, яке цікавить покупця – це якість продукції. Заводи з виробництва металевої черепиці дотримуються не тільки виробничої технології, але й дотримуються стандартів та вимог, що висуваються до цього виду будівельного матеріалу. Якість підтверджується документально, для чого покупцю достатньо ознайомитись з:

технічною документацією на товар, де вказані всі експлуатаційні характеристики виробу,
гарантією, у якій термін служби зазначений на підставі проведених досліджень можливостей матеріалу.

Схожі статті
Кнопка звʼязку