м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Правила монтажу профнастилу для паркану
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Правила монтажу профнастилу для паркану

Опубліковано: 10.10.2019
крепление профнастила

Якщо ви плануєте побудувати паркан із профнастилу і вирішили виконати його зведення власними силами, вам доведеться освоїти низку нюансів монтажу такого матеріалу. Цей будівельний матеріал застосовується в різних будівельних сферах, дуже популярним він вважається і в галузі облаштування огорожі.

Залежно від деяких факторів огорожі можна поділити на:

  • Секційні. Якщо паркан поділяється на прольоти за допомогою стовпів, він називається секційним. Вони можуть бути зведені з декоративної цеглини або каменю, бетону або інших будматеріалів.
  • Суцільні. Якщо листи металопрофілю закривають опори, це паркан суцільний. Насправді більша частина споруджуваних огорож мають саме такий вид.

Різниця таких огорож може полягати не тільки в певних естетичних моментах, але й у вартості додаткових будівельних матеріалів. Так, обробка розділяючих секції паркану стовпів може потягнути на чималу суму, адже натуральний камінь і деякі види цегли відносяться не до найдешевших будматеріалів.

Konstruktsiya-zabora-iz-profnastila

Що потрібно для початку монтажу

Запорукою успішного виконання монтажу паркану з профнастилу є не тільки грамотна підготовка, але й використання всього необхідного інструментарію. Так, вам знадобиться:

  • Основний будматеріал – гофровані листи однієї із марок стінового профнастилу. Саме цей матеріал призначений для будівництва парканів та огорож. Висота хвилі коливається від 8 до 20 мм, залежно від марки виробу.
  • Кріплення – у нашому випадку це саморізи, які виконані в аналогічному профнастилу відтінку і мають кільце ущільнювача.
  • Пісок та цемент, фарба по металу.
  • Шуруповерт, інструмент для різання металу, дриль, рулетка.
  • Профільні труби для спорудження міцних опор та лаги (так звані поперечки).

Щоб перед початком монтажу паркану з металопрофілю мати всі необхідні матеріали, необхідно провести виміри на підставі ескізу майбутньої конструкції та купити профнастил та інші матеріали для облаштування огорожі з оптимальними технічними та декоративними параметрами.

монтаж профнастила

Основны етапи монтажу

Початковим етапом вважатимуться розмітку. По периметру майбутнього огорожі у кутах вбиваються кілочки і натягується шнур. Після вимірювання відстані необхідно спланувати оптимальну кількість прольотів і відповідно в місцях, де будуть опори, вбиваються кілочки. Не забудьте позначити те місце, де будуть розташовані ворота та хвіртка.

  1. Створення ескізу

Заміри периметра, яким потрібно встановити огорожу, необхідні у тому, щоб створити графічний план майбутньої огороджувальної конструкції. Факторами, що впливають формування такого ескізу, можуть бути особливості грунту і рельєфу, фінансові можливості.

Для створення проекту паркану потрібно визначитися з:

  • Тип фундаменту.
  • Конструкцією стійок, що розділяють секції огорожі.
  • Матеріалом для стовпів та перекладин.
  • Кріпленнями та елементами завершальних оздоблювальних робіт.

крепление профнастила

  1. Зведення опор

Надійність майбутньої огороджувальної конструкції визначається не тільки якістю профнастилу, що використовується, але і наявністю надійних опор. Сам по собі паркан досить легкий і тому він не створює додаткового навантаження на ґрунт, але при значних параметрах висоти конструкції та ширини окремих прольотів, особливу увагу варто приділити монтажу міцних опор. Для встановлення опор вам знадобиться один із варіантів використовуваних матеріалів:

  • Труби – профільовані чи звичайні.
  • Стовпи із дерева або залізобетону.
  • Цегла для декоративної кладки.

Важливий момент – встановлення кожного з перелічених видів опор вимагає виконання певних рекомендацій щодо їх встановлення, тому при виконанні таких робіт самотужки будьте дуже уважні.

  1. Монтаж поперечних лаг

Поперечні лаги встановлюються за допомогою електрозварювання, використання хомутів або болтів. Монтаж лаг виконується паралельно один до одного та підстави забору. Якщо висота паркану не перевищує 1,7 м, достатньо буде 2 поперечних лаг. Якщо паркан буде вищим за 1,7 м, то потрібно буде встановити 3 лаги. Створивши міцний каркас, ви повинні приділити час його фарбування. Фарбувати каркас необхідно антикорозійним лакофарбовим виробом.

  1. Встановлення листів металопрофілю

Листы профнастила крепятся к поперечным планкам при помощи шурупов. Листы монтируются внахлест, при чем стыки выполняются исключительно в одном направлении. Место стыка закрепляется заклепками. При креплении листов нужно избегать повреждения листов материала.

Для завершения процесса монтажа используется специальная планка в виде буквы П. Несмотря на то, что она совсем не является обязательным элементом конструкции забора, но с ее помощью можно создать ровную кромку.

Як бачите, особливих складнощів у монтажі паркану з такого простого та універсального матеріалу виникати не повинно. Тому головне подбати про купівлю якісних матеріалів та грамотну підготовку до процесу будівництва.

zabor-iz-profnastila

Схожі статті
Кнопка звʼязку