Як правильно утеплити покрівлю, що краще мінвата або пінопласт
Облаштування покрівельної конструкції – досить складний процес, який вимагає від домовласника правильної підготовки та організації будівельного процесу. Завдяки величезній кількості переваг, які має металочерепиця, як покрівельне покриття, саме з її допомогою будується більшість сучасних дахів. Виріб виробляється у формі листів, а легковагість та міцний склад гарантують дуже довгий термін експлуатації. Можливість підбирати розміри листів (будь-які розміри кратно 5 см), в яких ви можете купити металочерепицю, дозволяє полегшити процес монтажу.
Для даху з такого популярного та доступного матеріалу важливою умовою якісної експлуатації конструкції є правильне утеплення. Продумати всі моменти даного етапу будівництва даху необхідно заздалегідь, навіщо потрібно визначитись із утеплювачем.
Самі популярні види утеплювачів
Незважаючи на те, що вибір теплоізоляційного матеріалу для даху завжди індивідуальний та враховує товщину виробу з урахуванням особливостей клімату та будови, (для українського клімату цілком достатньо 150 мм товщини) найпоширенішими варіантами останнім часом є мінвата та пінопласт.
Використання мінеральної вати для утеплення даху із металевої черепиці – це правильне рішення, адже для цього матеріалу властиві такі плюси:
- безпеку протягом експлуатації розмірів виробу,
- високий рівень міцності,
- несхильність до займання і стійкість до впливу високих температур,
- відмінні шумоізоляційні характеристики,
- хороший рівень теплоізоляції,
- простота монтажної технології, завдяки чому вдається уникнути наявності містків
- холоду в стиках,
- екологічна безпека,
- стійкість до хімічних речовин.
Пінопласт набув значної популярності у зв’язку з тим, що ціна на нього не така висока, як на мінвату, але при цьому він забезпечує бажаний рівень теплоізоляції даху.
Среди самых ценных свойств этого теплоизоляционного материала хотелось бы акцентировать внимание на таких:
- легковесность,
- простота монтажа и крепления,
- экологический состав, который не вызывает
- аллергических реакций,
- не подвержен появлению плесени,
- низкий уровень теплопроводности гарантирует
- отличную сохранность тепла.
- невысокая цена.
Такий матеріал, як пінопласт, підходить для утеплення різних покрівельних конструкцій, у тому числі і при використанні металочерепиці як покрівельний матеріал. Але при порівнянні пінопласту з мінватою він звичайно ж програє тим, що не має такої ж гнучкості і пластичності. До речі, важливий момент – для житлових будинків є спеціальний пінопласт, який не виділятиме шкідливих речовин при нагріванні, до того ж такий вид виробу відноситься до пожежобезпечних.
Особливості утеплення крівлі
Максимально ефективне збереження тепла під дахом може бути досягнуто лише за умови правильної технології здійснення будівельних робіт даного етапу облаштування даху. Не можна легковажно ставитися і до забезпечення якісних гідро- та пароізоляційних шарів покрівельного пирога. Адже тільки при їх якісному укладанні зможе зберігати всі свої властивості використовуваний вами утеплювач. Серед найважливіших рекомендацій щодо теплоізоляції даху:
- Процес утеплення виконується безпосередньо під час будівництва даху та є одним із етапів його зведення.
Щоб запобігти проникненню вологи в шар утеплювача, ви повинні в обов’язковому порядку забезпечити надійну пароізоляцію за рахунок використання спеціальних мембран і плівок.
Так звані містки холоду не утворюватимуться в тому випадку, якщо теплоізоляційний матеріал укладати в шаховому порядку, перекриваючи таким чином стики. - Якщо потрібно загерметизировать швы между утеплителем, достаточно использовать простую монтажную пену.
Якщо ви виконали правильне укладання всіх шарів пирога покрівлі, тоді можете бути впевнені в тому, що ваш дах буде зберігати тепло всередині будівлі, а сам шар утеплювача не буде пошкоджений проникненням вологи або конденсату. Адже в іншому випадку утеплювач втратить всі свої основні властивості і не зможе виконувати поставлені завдання.
Вибираючи теплоізоляційний матеріал, не забувайте звертати увагу на найважливіші його показники – це паропроникність та водопоглинання. Паропроникність – це показник того, як утеплювач пропускає через себе та виводить пари через вентиляційний отвір назовні. Водопоглинанням називають здатність виробу вбирати вологу і утримувати її безпосередньо в шарі матеріалу.
Навіть якщо ви самі не знаєте всіх нюансів правильного вибору матеріалу для утеплення, ви завжди можете проконсультуватися у перевірених продавців.