Як правильно утеплити покрівлю з металочерепиці
- Яка мета утеплення покрівлі?
- Як виконується утеплення покрівлі?
- Мінвата використовується для теплоізоляції покрівлі з металочерепиці?
- Чи підходить для утеплення даху з металочерепиці пінопласт?
У ході будівництва або реконструкції даху одним із найвідповідальніших етапів робіт прийнято вважати утеплення конструкції даху. Щоб вибрати оптимальний теплоізоляційний матеріал і відповідну технологію його укладання, необхідно хоча б розібратися з особливостями конфігурації даху, а також врахувати вимоги до приміщення всередині будівлі.
Яка мета утеплення покрівлі?
Компанія «Будстрой» розповість, чому так важливо подбати про якісну та ефективну теплоізоляцію покрівлі. В умовах постійного зростання цін на комунальні послуги кожен домогосподар прагне зробити тепловтрати будинку мінімальними. Якщо дотримуватись монтажної технології та грамотно підібрати матеріали, вам точно вдасться грамотно утеплити покрівельну конструкцію. До речі, якщо дах вашого будинку буде грамотно утепленим, тоді теплоефективність будівлі зможе вирости на цілих 15%. Погодьтеся, така перспектива не може не приваблювати. Завдяки сучасним
Якщо під дахом знаходиться горище, яким ніхто не користується, сенсу утеплення даху немає. Якщо горище неутеплене, його можна провітрювати і запобігти гниття і подальшому руйнуванню дерев’яних матеріалів, з яких створений покрівельний каркас.
Серед численних варіантів покрівельних покриттів, представлених на ринку широким асортиментом, найпопулярнішим є металлочерепиця. Використовуючи такий матеріал, не можна ігнорувати необхідність теплоізоляції покрівлі. Найчастіше для утеплення даху будівельники використовують мінвату або стекловату, в окремих випадках використовуються полімерні матеріали плиткової форми. Також чималим попитом на ринку має пінопласт.
Плитний матеріал пристосований до легкого монтажу, до того ж він повністю виконує поставлені завдання та функції.
Як виконується утеплення покрівлі?
Утеплюється дах згідно з певною технологією, яку не можна назвати складним. Після того, як відстань між кроквами визначена, плити утеплювача необхідно розділити на окремі шматки, що мають певні розміри. Між шаром покрівельного покриття та конструкцією крокв повинен бути шар гідроізоляції, спеціальні мембрани повинні обволікати крокви, тому кріплення матеріалу має виконуватися будівельним степлером. Ватний утеплювач, що виготовляється у вигляді цілісних листів, може бути підігнаний під певні розміри.
Вибір утеплювача має бути заснований на особливостях його з урахуванням кліматичних умов та особливостей будови.
Мінвата використовується для теплоізоляціїкрівлі з металочерепиці?
Цей матеріал має волокнисту текстуру, виготовлений він із розплавів гірських порід, а також синтетичних речовин. З найцінніших властивостей такого утеплювача, який відмінно підходить для утеплення дахів із металевої черепиці, варто зазначити:
- Висока міцність матеріалу.
- Збереження розмірів.
- Стійкість до загоряння та впливу високих температур.
- Відмінна теплоізоляція.
- Стійкість до впливу хімічних та біологічних речовин.
- Простота технології монтажу.
- Гарний рівень звукоізоляції.
- Екологічність.
Прийнято вважати, що найбільшою ефективністю використання відрізняється базальтова вата. Завдяки натуральності компонентів, з яких вона виготовлена, її можна використовувати абсолютно для будь-яких типів будівель, зокрема і для житлових об’єктів. Між волокнами матеріалу зберігається досить велика кількість повітря, а значить, теплоізоляція забезпечується на найвищому рівні.
Чи підходить для утеплення дахів і з металочерепиці пінопласт?
Не рідкісні випадки, коли домовласники з метою утеплення покрівлі з металочерепиці купують саме пінопласт. Його основна привабливість для споживача не лише в низькій вартості, а й в інших, не менш вагомих перевагах:
- Теплоізоляційний матеріал дуже легкий, а значить, не потрібно додатково зміцнювати несучу покрівельну конструкцію.
- Простота монтажу доповнюється тим зручністю, що для виконання робіт з його укладання потрібно мінімум інструментів.
- Екологічна безпека та стійкість до біологічних речовин робить практичним використання матеріалу.
- Чудові показники стійкості до опадів та вологи, також пінопласт не боїться перепадів температур.
При виборі пінопласту для утеплення даху з металевої черепиці необхідно врахувати його характеристики, зокрема, щільність, від якої залежить здатність витримувати навантаження.
Дотримуючись правильної технології та використовуючи при цьому сучасні та екологічно нешкідливі матеріали, ви зможете забезпечити максимально ефективний рівень теплоізоляції даху вашого домоволодіння.