Як правильно зберігати металочерепицю
Питання про правильність зберігання покрівельного покриття порушується в тому випадку, якщо домогосподар заздалегідь вирішив купити металочерепицю, але сам будівельний об’єкт ще не готовий до етапу покрівельних робіт. Саме в таких ситуаціях доводиться задуматися про те, як зберегти продукцію в цілості і безпеці доти, поки її не можна буде застосувати в монтажі.
Ситуації, коли будівництво затягується, трапляються дуже часто, тому і питання зберігання металевої черепиці домовласники повертаються нерідко. Компанія «Будстрой» знає все про найпопулярніше покриття для даху, в тому числі і багато інформації про те, як і де її слід зберігати.
Структура листів металочерепиці
Щоб розібратися, як зберігати матеріал, потрібно розуміти, з чого він складається і які умови для нього можуть бути надзвичайно небезпечними. Металочерепиця – це сталевий лист із захисними шарами, який набуває однієї з форм профілю. Хвилястий
рельєф листів та різні параметри хвилі є головними факторами, через які до умов зберігання дещо підвищені вимоги.
Використання металевої черепиці стало актуальним переважно через:
- Можливості її використання для різних видів об’єктів – житлових, промислових та комерційних.
- Легкості обігу, транспортування та укладання листів.
- Невеликої ваги та вдалої геометрії листів, завдяки чому максимально спрощено монтажний процес.
- Відмінного поєднання міцнісних та декоративних характеристик.
Таким чином, при зовсім невеликих витратах на покупку ви можете отримати сучасний та технологічний продукт із привабливою перспективою довгої його служби.
Основні вимоги до процесу зберігання
- Якщо термін зберігання металочерепиці становитиме близько 20 днів, достатньо буде помістити листи на рівну підлогу в гаражі або на дерев’яні піддони. Укладати листи можна один на одного і навіть без обов’язкового використання прокладок. У разі потрібно простежити, щоб чітко збігалися хвилі.
- При вертикальном хранении лучше использовать прокладку между листами, чтобы потом их легче было взять строителям. Чтобы переложить между собой листы, может подойти упаковочная бумага или обычный полиэтилен.
- Якщо виникла потреба змінити місце зберігання, необхідно взяти набір інструментів – дерев’яний брус, піддони, прокладочний матеріал, мотузку, ніж. Працювати з листами краще у робочих рукавицях, щоб не поранитися.
- Для того, щоб зняти аркуш із пачки, потрібно задіяти кілька людей, які повинні бути по обидва боки пачки. Різко піднімати лист не рекомендується, адже можуть з’явитися сколи на сходинці. Піднімають листи плавно і лише нагору.
- Намагайтеся не допускати знаходження металочерепиці у приміщенні, де можуть бути також лакофарбові вироби або розчинники. Якщо оцинкований метал контактуватиме з іншими матеріалами (з міддю або чорними сплавами), він може зіпсуватися.
Що не можна робити з листами металочерепиці
Якщо ви не хочете пошкодувати свою безвідповідальність, краще відразу дізнайтеся, чого не можна робити з металевою черепицею:
- Заборонено складати хвилясті листи на мокрі чи забруднені поверхні. Тому що висока ймовірність того, що такий матеріал швидко прийде в непридатність, адже відомо, як негативно може впливати на нього волога.
- Не можна витягувати із середини пачки окремий лист, тому що так можна дуже легко пошкодити шар захисного покриття на листах, що стикаються між собою.
- Потрібно уникати ударів по листах металевої черепиці, скидати їх навіть з невеликої висоти і, звичайно ж, гнути при переносі. Всі ці дії можуть призвести до передчасної деформації виробу і далі його служба може бути дуже непередбачуваною.
Чим небезпечне недбале ставлення до зберігання металочерепиці
“Будстрой” працює з металевою черепицею вже багато років і тому точно знає, що з нею потрібно бути дуже обережним. Виріб не терпить недбалого користування і може будь-якої миті пошкодитися через невеликі помилки у поводженні з листами. Якщо ігнорувати рекомендації щодо зберігання покрівельного покриття, які дають фахівці, ви можете отримати не найкращий результат:
- геометрія хвилястих листів може бути порушена,
полімерне покриття може пошкодитися,
на поверхні можуть виникнути подряпини та деформовані ділянки. - Кінцевим результатом такого безвідповідального ставлення до зберігання матеріалу стане неможливість його тривалої експлуатації у майбутньому. Якщо ви не хочете подібних неприємностей, слідуйте порадам компанії «Будстрой» і тоді з вашою металочерепицею нічого не трапиться навіть якщо вона зберігатиметься у вас місяць-два і більше.
Як бачите, від умов зберігання залежить те, як зберегти придбаний вами матеріал для покрівлі даху. Тому виявите максимальну відповідальність у випадку, якщо вам таки доведеться зберігати вироби протягом певного часу.