На що впливає товщина профнастилу
Профнастил відноситься до універсальних будівельних матеріалів, адже його можна застосувати не тільки у сфері облаштування огорожі. Також за допомогою металевих профільованих листів можна перекрити покрівлю, облаштувати дах з нуля, здійснити обшивку практично будь-якої будівлі. На ринку цей матеріал представлений трьома видами та безліччю марок.
Види профнастилу включають:
- Стіновий
- Несучий
- Покрівельний
Марки профнастилу визначають яка висота профілювання листів. Як правило, чим вища хвиля, тим більш високі характеристики міцності. Однак лише за умови, що матеріал виготовлений із металу достатньої товщини, можна говорити про високий рівень міцності листів.
Яка оптимальна товщина профлисту
Сталеві листи, які є основою металопрофілю, можуть відрізнятися завбільшки товщини. Товщина листів може змінюватись від 0,35 мм до 1,2 мм. Для стінового вигляду характерна менша товщина, а для несучого та покрівельного вигляду матеріалу характерні листи з більшою товщиною. Для забору використовується металопрофіль з меншою товщиною з тієї причини, що матеріалу в даній сфері використання менше навантажень, ніж наприклад при використанні в будівництві покрівельних конструкцій.Оскільки покрівля повинна витримувати суттєві навантаження і максимально захищена від будь-яких негативних впливів, матеріал для даху повинен бути виготовлений з металу певної товщини. Стіновий профнастил ніколи не використовують для покрівлі даху, а ось навпаки – покрівельний вид металопрофілю можна застосувати для огорожі або огорожі.
На що впливає товщина листів:
- термін експлуатації.
- На збереження зовнішніх даних матеріалу.
- На рівень стійкості перед впливом факторів довкілля.
Якщо ви виберете профнастил з оптимальною товщиною листів, то можна не турбуватися про те, що в найближчі 10-15 років з матеріалом відбудуться якісь істотні зміни, що може спричинити необхідність його повної або часткової заміни.
Напевно, ви неодноразово помічали огорожі з металопрофілю, листи якого втратили ідеальні форми – вони деформувалися і втратили вихідний вигляд. Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно при виборі даного матеріалу приділяти увагу як параметру товщини, а й іншим факторам:
- Зверніть увагу, з металу якого виробника було виготовлено продукцію. Всім відомо, що найкраща репутація у металу німецького та словацького виробництва.
Також потрібно впевнитись у тому, що на продукцію поширюється гарантійна документація. Якщо товар йде без гарантії, потрібно бути уважним, щоб не придбати низькоякісний металопрофіль. - У складі листа металопрофілю є кілька захисних шарів. Вони відповідають за те, наскільки надійно вони захищені від корозії, іржі, втрати відтінку. Цинковий шар може містити різну кількість захисної речовини, але якщо ви купуєте матеріал для покрівлі, то він має бути максимально можливим. Адже покрівля постійно контактуватиме з водою та вологою, тому потурбуватися про захист покрівельного матеріалу – це завдання першочергове домовласника.
- Захисний шар полімеру наноситься в останню чергу і його функція полягає в збереженні зовнішніх даних матеріалу.Компанія «Будстрой» буде рада допомогти вам у виборі якісного металопрофілю для будівництва огорож, покрівель, несучих конструкцій та інших будівельних споруд. Телефонуйте і ми ознайомимо вас з нашим асортиментом, звернемо вашу увагу на найкращі пропозиції нашої компанії.