м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Особливості використання профнастилу у різних сферах будівництва
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Особливості використання профнастилу у різних сферах будівництва

Опубліковано: 17.09.2018
Особливості використання профнастилу у різних сферах будівництва

Сталевий гофрований лист з полімерним покриттям – це один з найнадійніших і практичних будівельних матеріалів. Термін служби такого матеріалу дуже тривалий, залежно від параметрів листа та умов експлуатації може становити близько 20-40 років.

Зміст:

  • Структура профнастила.
  • Види матеріалу.
  • Особливості виробництва.
  • Види захисних шарів.
  • Маркування.

Структура профлиста

Металопрофіль виготовлений із рулонної сталі, яка вже оброблена захисними шарами. Верстати, на яких сталевий лист набуває бажаного профілю, повинні бути сучасними, це дозволить створити ідеальну форму і уникнути пошкодження в процесі профілювання. Через те, що гофрований лист набагато складніше забарвити в бажаний колір, нанесення полімерного покриття відбувається перед етапом згинання металу. Тільки в такому випадку вдається досягти рівномірного нанесення полімерного складу на поверхню сталевого листа. Таким чином, профнастил являє собою лист сталі з нанесеними захисними покриттями.

Особливості виробництва

 

Процес виробництва складається з низки етапів, що виконуються в чіткій послідовності:

  1. Оцинкування сталі. Починається все з того, що сталь необхідно зміцнити і забезпечити бажані антикорозійні властивості. Для цього застосовується цинковий шар, який і наносится непосредственно на стальное основание.

покупка профнастила

  1. Пасивація. Цинковий шар необхідно покрити оксидною плівкою, її присутність у складі матеріалу дозволяє перешкоджати виникненню корозії.
  2. Нанесення шару ґрунтовки. Оцинкований лист сталі повинен бути оброблений грунтовним складом для того, щоб шари цинку та полімеру міцно з’єдналися один з одним. Поліпшивши адгезію шарів, ми отримуємо ще якісніший і надійніший матеріал.
  3. Нанесення захисного шару. Останнім етапом у процесі виробництва є нанесення шару полімеру. Він є захисним, і його товщина залежить від виду полімерного складу, що використовується. Лицьова сторона профліста завжди обробляється полімерами, а ось внутрішню достатньо покрити спеціальним лаком.

Види захисного полімерного шару

Для виготовлення профнастилу найчастіше використовують такі типи полімерних покриттів:

  • Поліестер.
  • Матовий поліестер.
  • Пурал.
  • Пластизол.

Поліестер.

Бюджетний варіант, завдяки доступності якого профнастил з таким покриттям є найпопулярнішим на ринку. Нанесення даного типу полімеру дозволяє зробити профнастил стійким до ультрафіолету, не піддається вигорянню на сонці, може тривалий час зберігати свій відтінок. Також небезпеки не зазнають перепадів температур.

Недоліком цього рішення можна вважати те, що поліестер нанесений досить тонким шаром. Саме тому ймовірність виникнення подряпин на поверхні профліста дуже висока. Дбайливе ставлення до товару під час транспортування дозволить уникнути таких неприємностей, як деформація та пошкодження листів профнастилу.

Матовий поліестер.

Склад даного покриття практично не відрізняється від звичайного поліестеру, чого не скажеш про їхні властивості. Захисний шар матового поліестеру має особливу шорсткість, тому матеріал з таким покриттям виглядає матовим і не блищить на сонці. Більший шар матового поліестеру в порівнянні зі звичайним дозволяє профнастилу придбати ще кращі властивості, так, наприклад, термін служби такого виробу буде на 5-10 років довше, ніж з звичайним поліестером.
про

Пурал.

У складі пурала є поліуретан, акрил та поліамід. Саме тому термін служби металопрофілю з покриттям із пурала може становити близько 50 років. Чудова стійкість до механічних та хімічних впливів дозволяє використовувати матеріал в умовах найсуворішого клімату. Такому профнастилу не страшні ні перепади температур, ні ультрафіолетове вплив. Мінусом цього типу покриття можна вважати те, що листи профнастилу можуть втратити вихідну яскравість відтінку.

Пластізол.

Найтовщий із шарів полімерного покриття. 200 мкм – саме такої товщини шар гарантуватиме будівельному матеріалу кращі експлуатаційні властивості. Не рекомендується цей варіант для експлуатації в гарячих регіонах, адже для нього не характерна висока стійкість до високих температур. Якщо вибирати профнастил у світлих відтінках, то можливість його вигоряння знижується, адже пластизол дуже вразливий до сонячної дії.

Як бачите, всі типи полімерних покриттів мають одну й ту саму властивість – захист металу від зовнішніх впливів, однак кожен з них має свої особливості, тому при виборі потрібно бути дуже уважними.

Маркіровка

Щоб мати уявлення про те, що являє собою профнастил, можна ознайомитися з його маркуванням. Якщо вона є, то вона буде нанесена на внутрішню частину виробу. Найчастіше в ній вказано основну інформацію, а саме – що за метал використовувався у виробництві. Важливими параметрами металевого виробу із широкою сферою використання є:

  • товщина сталі,
  • товщина цинкового шару,
  • тип полімерного покриття.

Щоб розуміти, наскільки якісний метал використовувався у виробництві, достатньо знати, ким виготовили сам метал. Листи профнастилу маркуються залежно від призначення. Є листи, які можуть використовуватися тільки для огорож, є матеріал виключно для спорудження несучих конструкцій, також є окремий вид профнастилу для покрівельного будівництва.

Маркування допомагає розібратися, навіщо краще використовувати цей матеріал. Різноманітність видів профнастилу на ринку може заплутати будь-кого, а завдяки маркуванню товарів ви зможете знайти той, який відповідає вашим вимогам.

Підібрати потрібну марку та купити профнастил за чудовою ціною в Києві Ви зможете у компанії «Будстрой». Завітайте на наш сайт, щоб ознайомитися з найкращими зразками даного будівельного матеріалу та цінами на них.

Схожі статті
Кнопка звʼязку