м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Основні вимоги до металочерепиці
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Основні вимоги до металочерепиці

Опубліковано: 05.02.2016
Основні вимоги до металочерепиці

У звичайному житті людину часто підстерігають небезпеки, які можна було б передбачити, лише трохи замислившись над ними. Часто ці небезпеки полягають у незначних фінансових втратах, які легко компенсувати. Але легковажне ставлення до покупок потрібно у собі зживати, інакше може настати момент дуже гіркого жалю та великих втрат.

Взяти, наприклад, будівельний матеріал для покрівлі заміських будинків – металочерепицю. Що про неї можна сказати на вигляд? Начебто і якість нормальна на вигляд, і магазин солідний, і гарантія є на пару десятків років … Але ось проходить два-три роки, і раптом ви з жахом починаєте спостерігати, як колись красиве покриття злазить прямо на очах, покрівлю починають «прикрашати» потворні плями іржі, дах від дощу «гримить» більше, ніж потрібно, і звідкись зі стелі починає просочуватися вода. Як таке? А все тільки тому, що ви свого часу не перевірили якість товару як належить, знехтували деякими нормами, вважаючи їх необов’язковими, а то й зовсім нічого не знаючи про них.

Металочерепиця – простий на вигляд товар. Але, як і у всіх простих речах, в ній є практичний сенс, який запросто може бути порушений, варто відступити від стандарту зовсім небагато. Міліметр. Хто замислюється про такі поняття? А півміліметра? Товщина металочерепиці, згідно з деякими встановленими будівельними нормами, має бути 0,5 мм, але не менше. До речі, це є європейський стандарт.Но существует множество не совсем честных поставщиков, которые продают этот металлочерепицу толщиной поменьше, например всего 0,4 мм, не уточняя при этом, что такой вид черепицы должен использоваться в качестве кровли нежилых помещений и сооружений – сараев, навесов для остановок транспорта, на козырьках зданий.

На око відрізнити важко, хоч штангенциркуль із собою бери. Та й чому б не взяти? Покрівельний комплект металочерепиці коштує не дві копійки, щоб так грати з вогнем. Так що якщо вам запропонують матеріал за напрочуд низькою ціною, то вам краще перечитати перший абзац ще раз.

Покриття металочерепиці включає три шари, видиме з яких – полімерне покриття. Під ним обов’язково повинні бути пасивізуючий шар та ґрунтовка. Зважаючи на те, що покупець найчастіше орієнтується тільки на те, що бачать очі, деякі виробники не ускладнюють собі життя накладенням базових шарів, пропускаючи якийсь із них (економія виробництва у гіршому її прояві!).

В результаті декоративний полімер з часом руйнується (буквально за 1-3 роки), і іржа миттєво з’їдає метал. Приклади цього можна подивитися самому, скидаючись на найближчі вулиці. Щоб застрахуватися від цього, потрібно вимагати в магазині порушити шари тестового зразка тієї ж партії товару та переконатися у своїй помилці чи відсутності такої. І жодних відмовок із боку продавця! Якщо не вимагати перевірки ще до покупки, то в кращому разі ви викинете гроші на вітер, а в найгіршому – постраждає і весь будинок.

Повернемося до полімерного покриття. Їх існує кілька видів: пурал, пластизол, поліестр тощо. Кожен з них має свої експлуатаційні характеристики та термін служби. Відповідає їм і гарантія виробника, яка може відрізнятися від терміну гарантії продавця. Запам’ятайте, що це дві абсолютно різні гарантії! Довіряйте лише тій, яку надає виробник товару. Для цього існують каталоги продукції та сайти виробника. Плюс телефони, якими можна проконсультуватися, отримуючи інформацію “з перших рук”.

Профіль металочерепиці теж має значення, тому що по ньому визначаються вимоги до монтажу (наприклад, крок решетування), і це теж дуже важливо. Профіль буває двох видів – симетричним та асиметричним. Листи, залежно від якості профілю, можуть бути стиковані так, що на змонтованій покрівлі будуть добре помітні смуги стиків, але в будь-якому випадку їх можна буде побачити під певним кутом. Тому при виборі профілю краще попросити продавця показати фотографії із зовнішнім виглядом покрівлі з такого профілю. Найчастіше, звичайно, таких фотографій у магазині немає, але можна попросити продавця чи консультанта з’єднати кілька аркушів прямо при вас та подивитися на результат.

Якщо ви підійдете до вибору металочерепиці з розумом і розважливістю, “промацаєте” весь товар і переконаєтеся в його якості, то ви зможете зі спокійною совістю жити зі своєю сім’єю під надійним і красивим дахом довгі роки.

Схожі статті
Кнопка звʼязку