м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Металочерепиця проти шиферу та інших матеріалів
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Металочерепиця проти шиферу та інших матеріалів

Опубліковано: 10.01.2016
Металочерепиця проти шиферу та інших матеріалів

Звичайно, найчастіше в будівництві дахів використовуються традиційний азбестоцементний шести-або восьмихвильовий шифер, єврошифер і, звичайно ж, металочерепиця.

До плюсів традиційного шиферу відносяться: довговічність (близько п’ятдесяти років), простота монтажу, досить низька ціна.

Мінуси: важкий, тендітний, естетично непривабливий, азбест шкідливий для здоров’я, з часом покривається грибком.

Єврошифер зовні схожий на традиційний, але зроблений із картонної просоченості бітумом і пофарбований у різні кольори.

Плюси: зручний у роботі та монтажі, дуже легкий, висока термостійкість, привабливий зовнішній вигляд.

Мінуси: термін служби близько 25-30 років.

Металочерепиця увійшла до практики будівництва відносно недавно, але з кожним роком стає все більш популярною.

metallocherepicaМеталочерепиця виготовляється з оцинкованої сталі, на яку наноситься полімерне пофарбоване покриття. Її товщина стартує з позначки 04 мм. Фактура металочерепиці дуже схожа на керамічну черепицю, тільки є цілісним листом. Вага цих листів залежить від їх розмірів, але в порівнянні з азбестовим шифером він у рази легший. Такий вид черепиці застосовується для покрівель з ухилом від 15 градусів, а максимальна величина ухилу не обмежена.

Монтаж листів не викликає складності навіть у нефахівців. Їх можна кріпити цвяхами, але краще спеціальними шурупами з прокладками, щоб не підтікала вода. Спектр застосування такої черепиці дуже великий – від простих кіосків та торгових центрів до багатоповерхівок та промислових споруд, і, звичайно ж, в індивідуальному будівництві

metallocherepica1Також до плюсів відноситься велика кількість колірних рішень і те, що можна замовити лист на всю довжину схилу даху, а це додатковий фактор від затікання води, тому що чим менше стиків, тим надійніша гідроізоляція.

З мінусів, мабуть, достатня вразливість до фізичної дії. Від ударів можуть залишатися вм’ятини, подряпини або навіть дірки. І, звісно, ​​полімерне покриття з часом втрачає свої якості. Як будь-який дах, покритий залізом, металочерепична покрівля видає шум під час дощу.

Залишаються ще такі покрівельні матеріали, як оцинковане залізо, мідний лист, полікарбонат, керамічна черепиця. Але вони рідше використовуються в сучасному будівництві, хоча і мають свої незаперечні переваги.

З перерахованого вище, мабуть, досить широко використовуються листи оцинкованої сталі. Оцинкування використовують при будівництві недорогих дачних будиночків, господарських будівель.

Серед переваг: невелика вага листа, міцність, довговічність (за умови дотримання технології виробництва).

Недоліки: досить непростий спосіб монтажу, ціна також не дуже приваблива, шум під час дощу.

Мідний лист багато в чому схожий на оцинковані сталеві листи за габаритами, способом монтажу. Але відрізняється ще більшою довговічністю та невибагливістю.
Однак це дорогий та нерозповсюджений матеріал.

Полікарбонат, незважаючи на свій привабливий вигляд, навряд чи можна використовувати для покрівлі будинку. Якщо йдеться про невелику веранду або альтанку, козирком над входом у приміщення, то, безумовно, полікарбонат тут буде доречним.

Профіль полікарбонату, що створює необхідну міцність, його прозорість, легка вага – якраз тут прийдуть до речі. Є вибір різних кольорів цього матеріалу.
Відмінне застосування полікарбонату це теплиці та парники.

Але є у нього й суттєві вади. Під впливом навколишнього середовища та ультрафіолету полікарбонат досить швидко пересихає, стає крихким та руйнується.

Завершує цей перелік керамічна черепиця. Її використовують у практиці будівництва вже багато сотень років. Вона є обпаленими глиняними плитками, як покриті глазур’ю (глазур створює додатковий захисний шар) так і без глазурі, які між собою кріпляться за допомогою спеціальних замків. Черепиця буває різної форми та профілю.

Товщина цих пластин 1.5-2 сантиметри, завдяки чому досягається її міцність і довговічність. Черепиця не горить, не шумить під час дощу, не схильна до корозії, дозволяє «дихати» даху через мікропори в кераміці.

Товщина черепиці – це плюс і мінус одночасно, тому що вага такої покрівлі виходить дуже великою – вона досягає на 1 кв. метрі від 30 до 80 кг. Використовувати таку черепицю можна на дахах із ухилом від 25 до 60 градусів. Дах критий натуральною черепицею виглядає естетично та дорого. І справді, дозволити такий дах можуть далеко не всі, тому що вартість квадратного метра цього матеріалу коливається від 25 до 50 доларів США. Процес її монтажу досить трудомісткий, що також не можна записати в плюс.

Схожі статті
Кнопка звʼязку