м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Які норми утеплення даху з металочерепиці в Україні
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Які норми утеплення даху з металочерепиці в Україні

Опубліковано: 23.09.2020
Які норми утеплення даху з металочерепиці в Україні

У будівництві даху дуже важливо грамотно вирішити питання утеплення даного елемента будови. Завдяки розумному та ефективному використанню підпокрівельного простору вдається вирішити питання збереження тепла усередині житлових приміщень. З таким підходом домовласник може економніше витрачати енергоресурси та економити на опаленні в холодну пору року.

 

Ціль застосування утеплювачів

У покрівельному будівництві використання теплоізоляційних матеріалів зумовлене бажанням та необхідністю:

 • Ефективно розпоряджатися простором під дахом.
 • Зберігати тепло всередині житлового об’єкта, у тому числі зробити теплою мансарду.
 • Зменшити витрати на комунальні оплати.

Яким має бути шар теплоізоляції: основні моменти

Якщо ви візьмете теплоізолятор товщиною 150 мм, його може бути недостатньо для ефективного теплозбереження. Властивості такої теплоізоляції покрівлі з металочерепиці недостатньо хороші, тому матеріал може скочуватися вниз по схилу і в результаті з’являться ділянки. Дах без утеплення. утепление металлочерепицы

Якщо ви вирішили утеплювати покрівлю мінеральною ватою, краще вибирати продукцію, яка має щільність не менше 30 кг/м.кв.

Державні будівельні норми передбачають для Києва та області мінімальну товщину утеплювача для мансарди – 220 мм мінвати. Як правило, цей вид будматеріалу продається з товщиною кратною 50 мм, значить краще взяти товар з великим показником – 250 мм, щоб ваш будинок став енергоефективним.

Для того, щоб розташувати такий досить товстий матеріал між кроквами, потрібно за допомогою бруса наростити їхню товщину.

Struktura-konka-kryishi

Повинний бути передбачений захист верхніх плит від вологи, адже під металочерепицею може виникати конденсат, і якщо він почне капати на теплоізоляційний шар, він втратить всі свої функції.

Актуальним на сьогодні вважається застосування супердифузійних мембран, які можуть виконати такі важливі функції вітрозахисту та захисту від вологи. Для розумного та оптимального витрачання будівельного бюджету фахівці рекомендують зупинити свій вибір на мембранах, густина яких становить 135 г/м.кв.

Самі популярні материали для утеплення

Для дахів останнім часом використовується один із таких видів:

Bazaltovaya-vata

 • Пенополістирол.

пенополистерол

 • Скловолокно.

изовер-теплый-дом

Але для того, щоб зробити правильний вибір продукції, потрібно врахувати й низку факторів:

 • Форма покрівельної конструкції та її окремих елементів.
 • Кут нахилу даху.
 • Характеристики каркасу та крокв.
 • Вид вибраного покрівельного матеріалу.

В експлуатаційних умовах київського регіону найкраще себе зарекомендувала мінвата, адже вона має універсальні характеристики і користується останніми роками надзвичайно активно як приватними домовласниками, так і великими будівельними компаніями.

Які властивості мають бути у якісного утеплювача

Щоб процес поліпшення енергоефективності будови пройшов швидко і результативно, потрібно врахувати основні властивості, які мають бути у будтоварів, що використовуються.

Найважливіші з них:

 1. Рівень теплопровідності. Під кожен конкретний регіон із його особливими погодними умовами потрібно підбирати продукцію індивідуально. Що підходить для суворих зим, точно не буде доречним в області з теплим кліматом.
 2. Пожежна безпека. Іншими словами – це здатність виробу не піддаватися запаленню і подальшому поширенню вогню з наступними невтішними результатами події.
 3. Рівень теплопровідності. Під кожен конкретний регіон із його особливими погодними умовами потрібно підбирати продукцію індивідуально. Що підходить для суворих зим, точно не буде доречним в області з теплим кліматом.
  Пожежна безпека. Іншими словами – це здатність виробу не піддаватися запаленню і подальшому поширенню вогню з наступними невтішними результатами події.Міцність на стискання. Установка передбачає його стиск для того, щоб можна було вставити плити в розпір, і вони там могли триматися. Дуже важливо, що виріб має бути пружним, а не просто піддаватися деформації. Що буде пружність плит, то менше місця для проникнення тепла. Також можна повністю уникнути явища містків холоду.
 4. Екологічна безпека. Сьогодні питання екології стоять гостро, як ніколи. І цілком природно, що навіть у такій сфері, як приватне будівництво, домовласники намагаються купувати найнешкідливіші матеріали. Адже це не лише на користь навколишнього середовища, а насамперед самого домовласника та його рідних.

Щоб ваш дах був утеплений правильно та ефективно, цим повинні займатися лише професіонали. Вони зможуть підібрати необхідні матеріали, знаючи багато реальних відгуків про експлуатацію багатьох із них. Коли процес проходить під ретельним контролем домовласника, всі нюанси будівництва чітко контролюються і результат повинен обов’язково порадувати тих, хто був причетний до процесу облаштування затишного і комфортного житла. Майбутня експлуатація будівлі принесе лише позитивні емоції, якщо вірно підійди до питання вибору певних матеріалів.

Схожі статті
Кнопка звʼязку