м. Київ, вул. Проспект перемоги 65 (метро Нивки)
Який термін служби у профнастилу
Не подобається ціна?
Дзвоніть - домовимось

Який термін служби у профнастилу

Опубліковано: 23.04.2019
профнастил

Популярним матеріалом для будівництва паркану, покрівлі і навіть фасаду сьогодні є профнастил. Підвищений попит пояснюється оптимальним співвідношенням ціни/якості. Під «якістю» розуміється стійкість до стирання та погодних умов. Для кожного різновиду будматеріалу та його марки характерні свої якісні показники. На них впливає:

  1. кількість шарів та тип захисно-декоративного покриття (це може бути фарба/принт або просочення на основі поліестеру, пластизолу, пурала, ПВДФ);
  2. товщина листа;
  3. дотримання виробником етапів технологічного процесу.

Чим більша товщина, тим триваліша експлуатація профнастилу. Наприклад, продукція товщиною 0,35 мм (різновид для облаштування паркану) може деформуватися при першому сильному пориві вітру або зливі, тому її
профнастил пс 20використовують як тимчасове перекриття. А ось зовнішній вигляд та надійність конструкції завтовшки 0,4-0,45 мм дуже складно зіпсувати. Тому ця лінійка продукції підходить для укладання дахів, обшивки стін та монтажу огорожі.

Крім технічних характеристик профільованого аркуша, на збільшенні або зменшенні терміну служби може позначитися коректність дотримання техніки монтажу та використовуваних для встановлення кріплень, іншими словами, сумлінність виконання робіт зі збирання. Тому важливо приділити належну увагу підбору фахівців для необхідних робіт.

Який склад матеріалу є найбільш довговічним і чому?

Асортимент товарів над ринком дає забудовнику свободу вибору. Сьогодні власник земельної ділянки, житлового будинку чи промислового підприємства може купити профнастил із будь-яким покриттям під свої експлуатаційні характеристики. Слід враховувати, що кожне покриття виробник заявляє певний термін служби профнастилу. Наприклад:

  • оцинкований профнастил – 10-15 років. Мінус його використання – це корозія, яка швидко з’являється у місцях кріплення;
  • алюмоцинк – до 30 років. В основному використовується для тимчасових конструкцій, ангарів;
  • оцинкований лист із поліестером (ПЕ) – від 15 до 30 років, часто використовується для покриття покрівлі;
  • пластизол (ПІ) – відмінно підходить для використання в агресивному середовищі (наприклад, при будівництві хімзаводів), але боїться ультрафіолетових променів. Його краще використовувати у більш холодних кліматичних зонах;
  • Пурал або ПВДФ – зносостійкі види. Термін служби такого листа до 50 років, і він стійкий до будь-яких погодних умов та механічних пошкоджень.

Що вибрати, залежить насамперед від умов та призначення експлуатації будматеріалу, а також бюджету. Під призначенням розуміється тимчасове накриття огорожі або постійна споруда.

Відповідально поставтеся до вибору і перед покупкою отримайте вичерпну інформацію про термін експлуатації. Також корисним буде ознайомитись із сертифікатами якості. Вибирайте надійних виробників, які мають гарну репутацію серед клієнтів! Тоді вибраний товар буде відповідати всім вашим очікуванням.

 

 

Схожі статті
Кнопка звʼязку